Лоджія за визначенням - неопалюване приміщення. Тому, починаючи з середини осені, там стає не просто холодно, а дуже холодно, так як температура буквально на пару градусів вище, ніж на вулиці. На пострадянському просторі лоджія зазвичай використовується як місце для паління, комора або льох.

Утеплення лоджії: засклення

Очевидно, що утеплення незаскленої лоджії безглузде. Ми не будемо розглядати процес установлення вікон, оскільки цю роботу краще довірити фахівцям, але відзначимо кілька досить важливих моментів.

По-перше, склопакети повинні бути, як мінімум, двокамерні.


По-друге, роблячи замовлення на установлення вікон, обов'язково врахуйте розширювальні добірні профілі. Добірним профілем називається спеціальний профіль, який встановлюють додатково. З його допомогою розширюється площа зверху і з боків від віконного профілю.

Щоб віконна конструкція не промерзала, добір, як і профіль самої віконної конструкції, повинні бути армованими, тобто мати всередині спеціальний сталевий П-подібний або О-подібний профіль.
Для додаткової теплоізоляції перед з'єднанням між добірним профілем і вікном можна проклеїти теплоізоляційну стрічку.

Щоб визначити необхідну ширину добірного профілю, Вам слід розрахувати відстань, яку буде займати оздоблення. Наприклад: 5 см - шар утеплювача, 1,5 см - шар ДСП, 1,5 см - шар гіпсокартону. Виходить 8 см, значить, ширина добору повинна бути приблизно такого ж або трохи більшого розміру. Цифри, звичайно ж, можуть відрізнятися.

Перед тим як приклацнути підрамник до профілю, попросіть монтажників запінити ці місця, щоб через них не проникав холод на лоджію. Монтажники можуть проігнорувати цей момент, так що не зайвим буде їм про це нагадати. Тим, у кого лоджія вже засклена, не зайвим буде утеплити наявні вікна.

Вибір утеплювача

Безперечно, кожен утеплювач має ряд переваг і недоліків. Наприклад, на відміну від пінополістиролу, мінвата є хорошим звукоізолятором і володіє високою вогнестійкістю, але з іншого боку, мінеральна вата -  досить крихкий матеріал. Втім, останнє відноситься і до пінопласту. Але найголовніше - ми проводимо утеплення лоджії зсередини, а значить, товщина утеплювального матеріалу є для нас важливим чинником.

Тому наш вибір зупинився на екструдованому пінополістиролі, інакше - піноплекс. Цей утеплювач добре зарекомендував себе. Піноплекс володіє великою міцністю на стиск, легкий, його можна різати ножем без додаткових захисних засобів, а при однаковій теплопровідності піноплекс має меншу товщину, ніж мінвата і звичайний пінопласт.

Утеплення лоджії: поширені помилки

Утеплюючи приміщення зсередини, не ставте пароізоляційний шар між теплоізолятором і стіною - це призводить до утворення на ньому конденсату.

Використовуючи дерев'яні лаги при утепленні підлоги і стелі, ізоляційний матеріал встановлюється між рейками. Через це утворюються «містки холоду», оскільки порушується основний шар теплоізоляції.

Що ж, тепер ми озброєні достатнім багажем знань, який знадобиться нам у подальшій роботі.