Одне з найбільш популярних дизайнерських рішень - це інтер'єри квартир, виконані в українському стилі. Як правило, в таких приміщеннях створюється обстановка, що нагадує зовні сільську хату. При цьому сучасні матеріали, які використовуються для обробки, а також побутова техніка, вдало комбінуються з традиційними атрибутами українського побуту.

Основні кольори, що переважають у такому дизайні - це бежевий і білий. Вони ефектно виглядають в поєднанні з жовтими, зеленими, червоними, чорними і синіми відтінками, що використовуються  в обробці і елементах декору. У квартирах, які оформлюються в українському стилі, зазвичай застосовуються тільки натуральні матеріали. В якості оздоблення для стін тут використовується декоративна штукатурка, яка створює на поверхнях грубувату фактуру.

Колоритну ноту в оформлення стін додасть художній розпис. Дуже красиво на поверхнях виглядають барвисті зображення національних орнаментів та візерунків, птахів, квітів або сільських пейзажів. При бажанні, в стінах можна створити ніші і прикрасити їх глиняним посудом, в якому можуть зберігатися різні спеції або крупи. Стеля в українській кухні має бути білосніжного кольору, для контрасту в її оформленні можна використовувати темні дерев'яні балки, а по краях розписати рослинними орнаментами.

Для підлогового покриття рекомендується застосувати ламінат з імітацією фактури натурального дерева, лінолеум або керамічну плитку. Неодмінний атрибут такого інтер'єру - це старовинна піч або її імітація. За бажанням, в ролі вогнища може виступити електричний камін, декорований під старовину або витяжний ковпак на кухні, розписаний в українському стилі. Основна особливість меблів в такому дизайнерському рішенні - це простота і максимальна функціональність. Тут повинен бути присутнім дерев'яний стіл, що має прямокутну або круглу форму; масивні лавки з декоративною різьбою, а також навісні шафи, виготовлені з грубих, необроблених дощок.

2_03В якості освітлювальних приладів рекомендується використовувати різні свічники, старовинні лампади або плафони у формі квітів, наприклад, волошок або соняшників. Український стиль складно уявити без традиційних для цієї країни аксесуарів. Створити в квартирі домашній затишок допоможуть яскраві текстильні вироби, на яких вишиті етнічні візерунки. Це можуть бути скатертини, фіранки, серветки, прихватки або рушники.

Прикрасити кухню можна за допомогою декоративного посуду, який зазвичай виготовляється з дерева або глини. На обідній стіл і підвіконня ставлять глиняні вази, оздоблені зображеннями соняшників, маків або калини. Не менш популярні тут такі вироби, як глиняні глечики, горщики, тарілки та фігурки, що зображають людей або тварин. Робочу зону можна декорувати за допомогою різьблених дерев'яних столових приладів і розписаних візерунками дощок для обробки.

Підкреслять особливості українського стилю в приміщеннях такі декоративні елементи, як в'язанки з цибулею і часником, що захищають від пристріту; обереги, виготовлені з різних квітів і трав, а також мішечки для залучення багатства, наповнені кукурудзою та квасолею. При оформленні таких інтер'єрів бажано виявити почуття міри, адже для того щоб підкреслити особливості українського стилю, досить додати в дизайн приміщення лише кілька тематичних аксесуарів.