Порада №1
Найпростіший варіант - поклеїти шпалери у вертикальну смужку або подібним чином пофарбувати стіни.


Порада №2
Направити на стелю світло, наприклад, від торшерів або бра. Нетривіальне рішення - гіпсові світильники на стіні або навіть вбудовані в стіну, пофарбовані в колір стіни. Ви не бачите самого світильника - тільки світло, спрямоване на стелю. Це не тільки створює ефект "піднесеної стелі", але і дає дуже комфортне розсіяне освітлення.

Порада №3
Різновид попереднього варіанту - по периметру приміщення пустити спеціальний порожнистий карниз, за яким буде розташоване підсвічування, спрямоване на стелю.


Порада №4
Скруглити стик між стіною і стелею (за допомогою штукатурки або дуже простого карнизу) з радіусом приблизно 10-15 см, пофарбувати заокруглені частини в колір стіни. Це створить ефект, що стіни "забігають" на стелю, і таким чином, вони будуть здаватися вищими.


Існує ще багато хитрих прийомів, які допомагають візуально підняти стелю. Якщо Ви плануєте зробити ремонт, тоді для стелі та підлоги виберіть світлі кольори. Фахівці рекомендують використовувати сильно- або напів-блискучу фарбу: світло буде добре відбиватися, і давати додатковий об'єм. Стеля повиннна бути світліша, ніж стіни. Можна зробити її повністю дзеркальною.


Дивовижний ефект дають стелі у вигляді білих хмар на блакитному тлі.

Ось іще деякі рекомендації, якими можна скористатися і створити ілюзію просторого приміщення без вдавання до глобальних змін конструкції кімнати.


Щоб візуально збільшити висоту кімнати, можна повісити довгі штори. Бажано гардину закріпити під самою стелею.


Ще одна хитрість, яку можна застосувати без особливих перетворень: великі дзеркала. Особливого ефекту можна добитися, якщо вони будуть займати більшу частину стіни. До речі, зараз виготовляють шафи-купе з дзеркалами. Так Ви зможете розвантажити кімнату від різних речей.


Меблів у кімнаті не повинно бути багато, так як кожен зайвий стілець, комод та інший об'єкт створюють захаращений вигляд.

Не варто вішати картини, фотографії занадто низько. Краще підняти їх якомога вище.

Для низьких стель не підходять випираючі конструкції. Слід уникати плінтусів, вентиляторів і висячих люстр.