Іноді використання жовтого кольору  в інтер'єрі може спричинити побоювання:  яке відчуття буде створювати кімната надалі.
Як  до будь-якого іншого насиченого кольору, до жовтого слід ставитися уважно і, якщо хочете, шанобливо. Оскільки його вплив на обстановку завжди досить значний - або інтер'єр Вам сподобається, або ні.

Тим не менш, не варто боятися залучати в оформлення кімнати жовтий колір, він має безліч переваг, наприклад:

 1. Заряджає оптимізмом і бадьорістю.
 2. Зміцнює імунітет.
 3. Дарує позитивні емоції, підвищує настрій.
 4. Освіжає вигляд приміщення.
 5. Вносить до кімнати більше світла і тепла.
 6. Пробуджує силу і розумові здібності.
 7. Відбиває світло, а отже, розширює простір.

 
Все ж, жовтий володіє подвійним характером, адже його присутність у приміщенні часом може бути занадто нав'язливою, кричущою і зухвалою.
За своєю природою жовтий колір наповнений сяйвом і теплом, він приносить чистоту і найбільш наближений до білого кольору. Спішаємо зауважити, що він може бути теплим (колір яєчного жовтка і кульбаби) і холодним (колір шкірки лимона і квітів мімози), розпадаючись на велику кількість красивих відтінків: нейтральний жовтий, лимонний, кукурудзяний, золотистий, шафрановий, солом'яний, охристо-жовтий, каррі, пісочний, канарковий, гірчичний, заварний крем, колір ванілі, шампанське, пастельний жовтий, грушевий.

Використання жовтого кольору в різних кімнатах

Бажаючи застосувати іскристий жовтий в інтер'єрі, потрібно вчасно подумати про його доречність для різних житлових приміщень. Не у всіх кімнатах такий самостійний колір можна використовувати в рівній кількості і насиченості, бо його вплив поширюється по всьому простору, а це іноді вкрай не бажано. Далі розглянемо варіанти правильного привнесення жовтого в кімнати різного призначення.

Спальня

Більшість експертів кольоротерапії, можливо, відповіли б, що тут жовтий колір вкрай не бажаний через свою бадьорість і поривчасту натуру. Частково це так, але з іншого боку, вранці нам так часто саме цієї «бадьорості» і не вистачає, так що поспішно судити не варто.
Якщо Ви належите до «сов» - людям, для яких необхідність раннього пробудження - те саме, що тортури - життєрадісний жовтий колір для спальні буде відмінним рішенням і, безсумнівно, допоможе підбадьоритися.

У той же час, легше зустріти новий день допоможуть такі відтінки, як лимонний, кукурудзяний, канарковий, шафрановий і золотистий. Їх не потрібно використовувати для оформлення стін та інших поверхонь, щоб не перестаратися. А ось порційне застосування насиченого жовтого в спальні доречне, наприклад, у невеликих предметах: корпусі будильника, картині або панно на стіні, абажурах ламп, покривалі або подушках.
Зробити спальню теплою,  світлою і привітною одночасно, допоможуть відтінки шампанського, заварного крему, м'якоті банана, ванілі або піску. Їх можна сміливо використовувати для фарбування стін, в текстилі і оббивках, килимових покриттях та інших дрібних предметах.

Кабінет

Специфічне приміщення, в якому важливо зберігати ясність розуму і залишатися в більшій мірі зосередженим. Для кабінету жовтий - колір один з найбільш не бажаних, оскільки вважається, що він цю саму увагу розсіює і відволікає.
І все ж, привітність і стрімкість, властиві жовтому, часто викликають невинне бажання чинити всупереч здоровому глузду. Якщо подібне трапилося з Вами, рекомендуємо вчинити наступним чином:
Поверхні і предмети жовтого кольору повинні залишатися поза увагою, поки Ви зосереджено працюєте. Розверніть крісло і стіл так, щоб штори або комод канаркового кольору або кольору пелюсток шафрану виявилися за спиною. Стільці з жовтими м'якими сидіннями засуньте під стіл або поставте біля стіни за Вашою спиною.
Під час перерви вам буде досить легко освіжити і розбудити ясність думок, розвернувшись обличчям до яскравих предметів позаду. А щоб кілька хвилин відпочинку пройшли більш продуктивно, використовуйте світлий жовтий колір у звичних речах: підносі або чайних чашках, керамічних вазах на комоді або пуфі для ніг.

Вітальня

В оформленні цієї кімнати, навпаки, використання жовтого кольору більш ніж рекомендовано. Він принесе сюди привітність, затишок і буде багато в чому сприяти живому спілкуванню.
Найбільш сприятливе враження у вітальні справлять помірні відтінки жовтого, наприклад, гірчичний, солом'яний, пісочний, - вони особливо доречні в традиційних стилях інтер'єру, де відтінок, який використовується  у великій кількості в облицюванні і фактурах тканин, виглядає гармонійно.

У сучасних мінімалістських або еклектичних вітальнях будуть відмінно виглядати лимонний, колір каррі та  яєчного жовтка. Ці тони, в даному випадку, підійдуть для килимів, оббивок, декору.
При бажанні створити світлий легкий характер в атмосфері вітальні, потрібно використовувати розмиті відтінки жовтого кольору (шампанське, заварний крем, пастельний жовтий) для стін, штор або килимових покриттів.
Щоб зосередити увагу на окремій зоні, наприклад, диванній, використовуйте теплі променисті, м'які тони жовтого: кульбабовий, канарковий.

Кухня і їдальня

Приміщення кухні - одне з найбільш вдалих для використання жовтого кольору, адже він підвищує апетит, покращує самопочуття і роботу внутрішніх органів. Нарешті, жовтий просто дуже красиво виглядає на фасадах шаф кухонних меблів.
Уважно слід віднестися до вибору теплової насиченості цього кольору. Так, холодний лимонний відтінок може виглядати дещо відсторонено і штучно в той час, коли солом'яний, кульбабовий, кукурудзяний або каррі привнесуть життєву енергію і тонус.
Незалежно від того, який колір для кухонних фасадів обраний спочатку, жовтий в оформленні стін створить ілюзію більшого простору і свободи.
Якщо потрібно зробити кімнату більш затишною і живою, жовтий колір слід застосувати в тих предметах, які постійно знаходяться на виду і під рукою: посуд, дрібна і велика побутова техніка (кавоварка, холодильник), настільні серветки, кухонний фартух та інше.

Дитяча кімната

Дітям подобається жовтий колір, він асоціюється з добротою і щастям, рухливими іграми і кукурудзяними паличками. Але, через те, що цей колір досить активний,

в даній кімнаті краще використовувати більш приглушені його аналоги: пшеничний, кремово-жовтий, світло-канарковий, кульбабовий.
Пам'ятайте також, що у великій кількості жовтий в кімнаті дитини доречний у вигляді пастельного розмитого відтінку, який освіжає і заспокоює, створює відчуття тепла і внутрішньої довіри. Блідо-жовтий, солом'яний і пісочний - ось ті відтінки, які виховають в дітях позитивні почуття і думки.
 

Як жовтий поєднується з іншими кольорами

Як би там не було, жоден колір не може спокійно існувати, якщо поруч немає інших відтінків, які розкривають його особливості. Те ж саме можна сказати про жовтий колір, який мирно уживається з наступними відтінками.

Ахроматична гамма і жовтий

Чорний, різні відтінки білого і сірого кольорів - це та база, на якій дизайнери дуже часто вибудовують гармонійні поєднання з кольорами спектра, в тому числі, жовтим.
Нейтральна ахроматична гамма в основі інтер'єру відразу ж змінюється, коли в нього додають яскраві елементи красивого променистого кольору. Жовтий, в свою чергу, пробуджує стриманий образ приміщення і робить його більш приємним і домашнім. Це особливо актуально, коли погода за вікном похмура і вся кімната ніби тьмяніє, відображаючи сумний настрій. Жовтий колір додасть недостатнього світла і підбадьорить.

Поєднання з холодними тонами

З блакитним, малахітовим, відтінка

ми синього, фіолетовим і рожевим у жовтого кольору в інтер'єрі складаються хороші стабільні відносини. Але найбільшого успіху можна добитися, якщо поєднувати світлі його відтінки з такими ж світлими, але прохолодними тонами (блідо-жовтий і світлий волошковий), або об'єднати насичені темні кольори холодної гами з помітними відтінками жовтого (чорнильний або кобальтовий з лимонним, рожевий і шафрановий).

Поєднання з теплими відтінками

Поєднання жовтого кольору з іншими теплими відтінками по праву заслуговує особливої уваги,тому що подібне об'єднання в житловому інтер'єрі прирікає його на абсолютну гармонію.
У природі жовтий нерозривно пов'язани

й з трав'яним зеленим, деревним і торф'яним, шоколадним, цегляно-червоним, бордовим, медовим, червоним, охристим. Якщо використовувати ці тони в оформленні інтер'єру, можна не побоюватися того ефекту, який буде отриманий у підсумку. Особливо нам подобається поєднання теплих відтінків жовтого кольору і модного в цьому році червоно-бордового тону під назвою Марсала.
Натуральні світло-зелені відтінки у поєднанні з теплими жовтими зроблять атмосферу будь-якої кімнати легкою, по-літньому теплою і життєствердною, навіть у холодну пору року.

Одночасне застосування з прохолодними і теплими відтінками

Таким привабливим поєднання теплих і холодних відтінків з жовтим кольором є тому, що кожен з них самодостатній, і привносить в інтер'єр розмаїтість, а також, візуальний об'єм.
Якщо подібне змішування Вам до душі, рекомендуємо розподілити кольори в приміщенні рівномірно і приблизно в однаковій кількості. Тоді кімната стане сприйматися завершеною і помірною.
Оскільки жовтий, як було сказано вище, поєднується і з холодними, і з теплими відтінками, а ті, в більшості своїй, непогано уживаються разом, можна зробити відповідний висновок про те, що об'єднати в інтер'єрі і ті, й інші буде вельми вдалим рішенням. Врівноважити і правильно розподілити навантаження кількох кольорів в одному приміщенні допоможе все та ж ахроматична гамма (білий, сірий, чорний).

Варіанти поєднань:
 • Кобальтовий, червоно-коричневий, каррі (або гірчичний);
 • Смарагдовий, деревний, кульбабовий;
 • Рожевий, коричневий, кукурудзяний;
 • Лазурний, теракотовий, мімоза.