При такому ритмі життя навіть маленька квартира повинна бути не просто місцем для ночівлі, а комфортабельним простором для відпочинку від міської суєти. Купити квартиру в Хмельницькому невеликої площі абсолютно не проблема, тому сьогодні ми поділимося 10 порадами, як жити в затишку на невеликій площі.

Не перевантажуйте простір зайвими предметами. Сувеніри, прикраси, фігурки з різних країн зроблять вашу квартиру затишніше лише за умови їх обмеженої кількості. Відмовтеся від сумбурно куплених предметів декору на користь окремих прикрас єдиних колекцій. Пам'ятайте, вільне місце необхідно не тільки посеред кімнати, але також на стінах, полицях і стелі.

 

1. Замисліться про перепланування

Середня площа квартири коливається від 37 до 60 квадратних метрів. Перш за все, визначитеся за якою технологією побудований ваш будинок, ідентифікуйте капітальні та несучі стіни, міжкімнатні та міжквартирні перегородки. У монолітних будинках, що будуються на основі арматурного каркаса, несучих стін немає зовсім, наприклад, іноді квартири і продаються без перегородок.

Незалежно від типу вашого будинку, пропонуємо відвести під спальні оптимальне обмежений простір для потреб кожного члена сім'ї, залишивши під вітальню більше місця. Також вітальню можна з'єднати зі столовою кімнатою, а кухню використовувати лише для приготування їжі. Так, в квартирі буде створено організований простір для повного циклу відпочинку, а під інші потреби (сон, приготування і зберігання їжі, зберігання речей) площа буде обмежена, враховуючи функціональні потреби.

Зробити квартиру просторішою можна і за рахунок мінімальних прийомів перепланування, заміни звичайних двухстворчатих дверей на розсувні, використання вбудованих шаф.

 

2. Вивчить варіанти підлогового покриття

Існує думка, що ефективно вирішивши питання з покриттям підлоги можна візуально збільшити кімнату. Дійсно, є деякі канони, які можуть сприяти цьому. Так, наприклад, більш світлі і холодні відтінки підлоги візуально збільшують простір; замість ламінату ефектніше виглядатиме дошка різної довжини; а якщо на кухні використовувати глянцеву плитку, на ній буде відображатися світло, завдяки чому приміщення наповниться повітрям і зробиться більш легким.

 

3. Зробіть акцент на стіні

Аналогічно підлогових покриттів, у відношенні стін діє правило світлих і холодних відтінків для розширення простору. Виберіть єдиний колір для суміжних кімнат. Спокійна підлога зі світлими стінами зроблять квартиру світліше і просторіше. Важливо зробити на стінах акцент - прикраси у вигляді фотоколлажа або шпалери з невигадливою принтом відмінно вам підійдуть.

 

4. Пофарбуйте стелю в світлий тон

Висота стелі має величезний вплив на загальний візуальний ефект. Низька стеля робить кімнату менше, тому ми рекомендуємо робити стелю світліше стін, хоча б на один на тон. Це рішення допоможе вам «підняти» стелю і зробити простір більш просторим, хоча б візуально.

 

5. Правильно організуйте систему зберігання

Замість звичайної шафи використовуйте вбудовану або шафу-купе - зберігайте в ньому більшість особистих речей, якими ви користуєтеся від випадку до випадку. А ось предмети дозвілля краще розташовувати на організованих полицях. До речі, створення додаткових рівнів сприяє зоровому збільшенню висоти стін.

 

6. Віддавайте перевагу функціональним меблям

Маючи просторові обмеження, варто забути про громіздкі предмети і звернутися до вбудованих або легко трансформовуючихся меблів, які займають менше місця. Зокрема, диван можна використовувати як ліжко, а складаний стіл можна після використання відправити в кут кімнати.

 

7. Експериментуйте зі сценаріями освітлення

Не зупиняйтеся на одній або двох лампах: велика кількість освітлювальних приладів в різних зонах кімнат зробить простір візуально чистіше і затишніше. Говорячи про зони, важливо розуміти, що мова йде не тільки про функціональне предметі, а й про горизонтальні рівні. Так, повісивши люстру, обов'язково доповніть композицію настінними світильниками або торшерами.

 

8. Активніше використовуйте дзеркала

Саме вони візуально роблять кімнату просторіше. Особливо вдалим буде розташування великих дзеркал навпроти вікон: таким чином ви буквально розсунете стіни приміщення. Не забувайте і про дверцята гардеробів і двері кімнат, так як їх скляні відзеркалюючі поверхні - ваша формула успіху: завдяки їм кімната буде здаватися не тільки більше, але і світлішою.

 

9. Ретельно обирайте штори

Переконайтеся, що колір штор ідентичний кольору стін - подібне рішення створить візуальний об'єм. Відзначимо, що штори не повинні бути виконані з щільних і важких матеріалів. Найкраще комбінувати рулонні штори і легкий бавовняний тюль або гардини.

 

10. Зробіть ставку на мінімалізм